Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

AKTUALNOŚCI

 

KWIECIEŃ 2016


 Perfekcja w Twoich dłoniach

- Twoje umiejętności, nasz sprzęt

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprezentować najnowsze urządzenie z rodziny Nordlys: nowy frakcyjny laser nieablacyjny FRAX 1550

  • Wysoka skuteczność kliniczna – wyjątkowe efekty
  • Zoptymalizowane działanie zapewniające ponadprzeciętny komfort
  • Łatwy w użyciu
Bądź jedną z pierwszych osób oferujących bardziej zaawansowane zabiegi!

Frax 1550 to najłatwiejszy w obsłudze frakcyjny laser nieablacyjny do przeprowadzania następujących zabiegów:
  • Nieablacyjny resurfacing skóry
  • Rozstępy
  • Blizny trądzikowe
  • Blizny chirurgiczne
Niedościgniona kontrola nad oddziaływaniem ciepła
Możesz ustawiać czas trwania impulsów oraz wartość energii niezależnie, a także kontrolować zarówno szerokość, jak i głębokość odziaływania. Tym samym redukujesz ryzyko efektów ubocznych, a swoim pacjentom zapewniasz dużo większy komfort w trakcie i po zabiegu.
Zoptymalizowane działanie zapewniające ponadprzeciętny komfort
Przeprowadzaj zaawansowane zabiegi szybciej i z krótszym czasem przestoju. Zintegrowany system Ellipse SoftCool™ gwarantuje, że pacjent doświadcza mniej bólu zarówno w trakcie, jak i po zabiegu z laserem Frax 1550.
Łatwy w użyciu
Frax 1550 oferuje dobrze znany i zaufany interfejs wiedzy klinicznej Ellipse. 

Magnetyczny czujnik ruchu zapewnia jednorodne efekty oraz pozwala na nieustanne monitorowanie obszaru poddawanego zabiegowi oraz wskaźnika pokrycia.
Wbudowane światło robocze oraz odpowiednia konstrukcja obudowy lasera sprawiają, że obszar roboczy jest dobrze widoczny, a elastyczny kabel ułatwia zmianę pozycji sprzętu podczas przesuwania końcówki po skórze.

Bez konieczności stosowania drogich materiałów eksploatacyjnych
Frax 1550 nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów eksploatacyjnych. Unikalną rolkę można łatwo zdemontować w celu dezynfekcji pomiędzy poszczególnymi zabiegami.
Więcej informacji

 

MARZEC 2016


 

19. EDYCJA TARGÓW BEAUTY FORUM, 5-6 MARCA 2016

5-6 marca 2016 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbędzie się

19. edycja targów BEAUTY FORUM.

Zapraszamy na stoisko nr 10.05

Urządzenia kosmetyczne i medyczne Supernova

Na stoisku zaprezentujemy szeroką gamę urządzeń dla salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycyny estetycznej:
laser Nordlys marki Ellipse
[najbardziej uniwersalną platformę, która pozwala poddawać zabiegom zmiany naczyniowe i barwnikowe, jak również usuwać niechciane owłosienie],
Wilgotna Abrazja - Abrahydri® od Skin Jet
[Bio–Mega–Dermabrazja - unikalna metoda eliminacji naskórka],
Eximia HR77
[przyszłość niechirurgicznego modelowania ciała - zabiegi na ciało i twarz: Microdermolift + Multipolar Laserporation + Endoradiomag + Radiolift]
oraz nowość na rynku polskim
NARL 517-3D/CL
[przełomowe urządzenie nowej generacji, jedyne, które pozwala w naturalny i nieinwazyjny sposób pozbyć się tłuszczu podskórnego i brzusznego (otłuszczenie narządów wewnętrznych), odpowiedzialnego za zaburzenia metaboliczne i otyłość.]

 

 

 

Ellipse MultiFlex+ Limitowana edycja


 

ELLIPSE MULTIFLEX+ LIMITOWANA EDYCJA

Więcej informacji na stronie: www.supernova.com.pl

 

 WORKSHOP Ellipse 23.10.2014


 

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić do udziału w workshopie Ellipse, który odbędzie się 23 października w Warszawie.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce zabiegów naczyniowych z wykorzystaniem technologii I2PL oraz lasera Nd:Yag 1064 nm.

Zaprezentujemy również nowe wskazówki dotyczące leczenia grzybicy paznokci za pomocą lasera Nd:Yag w oparciu o 12-miesięczne badania kontrolne i przegląd literatury klinicznej.

Prowadzącym będzie Jens Petersen – specjalista kliniczny Ellipse.

Spotkanie jest bezpłatne.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy dokonać rezerwacji pod numerem 600-466-134 lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiamy, Zespół firmy SUPERNOVA


Specjalista kliniczny Ellipse A/S Jens Petersen poprowadzi WYKŁADY:


Tytuł I: "Leczenie zmian naczyniowych z Nd:YAG oraz I2PL"

23 października 2014 w Warszawie

W przypadku zmian naczyniowych laser Nd:YAG generujący długie impulsy oraz intensywnie pulsujące źródło światła (I²PL) to bardzo praktyczne połączenie dostępne na platformie I²PL od firmy Ellipse A/S. Podczas zabiegów na żyłach nóg pierwszym wyborem jest laser Nd:YAG pozwalający na wytworzenie długich impulsów. Praktycznie wszystkie rodzaje żylaków na nogach mogą być leczone za pomocą tego lasera generującego fale o długości 1064 nm: zarówno głębokie, niebieskie żylaki siatkowate (średnica do 3 mm), jak również małe, jasno-czerwone powierzchowne włośniczki (średnica od 0,1 mm), a także wszystkie inne rozmiary i kolory pośrednie.

Za pomocą dwóch różniących się od siebie spektrów emisji wykorzystywanych przez aplikatory naczyniowe I²PL możliwe jest rozjaśnianie lub znaczące poprawianie wyglądu odrębnych i rozlanych zmian naczyniowych. Widmo aplikatora PR+, wynoszące od 530 do 750 nm pokrywa dwie wartości szczytowe absorpcji hemoglobiny, podczas gdy aplikatory VL+ generują światło o długości fali od 555 do 950 nm absorbowane przede wszystkim przez drugi szczyt absorpcji dla hemoglobiny, stanowiąc idealne rozwiązanie stosowane do leczenie niewielkich zmian naczyniowych.

Dodatkowo, regulując czas trwania impulsu oraz wartość fluencji do rozmiaru oraz lokalizacji chromoforów naczyniowych, system I²PL może służyć do eliminowania głębokich zmian o jednorodnej strukturze (jak czerwono-niebieskie naczyniaki płaskie typu 'port-wine stain') oraz czerwonych teleangiektazji (np. teleangiektazji powstałych w wyniku naświetlania guzów lub matowienia po niepełnym zabiegu usuwania żylaków).

Platforma została technologicznie wzbogacona poprzez zastosowanie nowego sposobu dostarczania energii (Square Pulse Technology), który pozwala na utrzymywanie spektrum emisji dostosowanego do widma absorbowanego przez hemoglobinę. Dzięki wyświetlanemu na ekranie profilowi wybranego impulsu użytkownik może z łatwością dostosowywać szerokość impulsu do średnicy naczynia krwionośnego, które występuje w granicach zmiany. Czternaście lat doświadczenia w produkcji systemów I²PL gwarantuje przeprowadzanie bezpiecznych, skutecznych i powtarzalnych zabiegów w przypadku naczyniaków płaskich, naczyniaków u noworodków, trądziku różowatego, poikilodermy Civatte'a, trądziku lub rozlanych rumieni (w tym rumieńców) oraz teleangiektazji.

Tytuł I: "Nowe wskazówki dotyczące leczenia grzybicy paznokci za pomocą Nd:YAG w oparciu o 12-miesięczne badania kontrolne i przegląd literatury klinicznej"

23 października 2014 w Warszawie

Grzybica paznokci to uporczywa i przewlekła infekcja grzybicza trzonu paznokcia i płytki paznokcia, która występuje u 2%–8% populacji całego świata, a w przypadku osób powyżej 60. roku życia dotyczy nawet 14%–28%. Grzybica paznokci dotyka około jednej trzeciej cukrzyków oraz występuje 56% częściej u osób cierpiących na łuszczycę.

Grzybica paznokci jest często wywołana przez grzyba Trichophyton rubrum, który atakuje łożysko paznokcia oraz wewnętrzną stronę płytki paznokcia, a następnie przesuwa się przez całą macierz wewnętrzną paznokcia powodując rozwój choroby.

Podczas wykładu zaprezentujemy najnowsze zastosowanie lasera Nd:Yag 1064 nm firmy Ellipse.


Foto Jens Petersen Ellipse

INFORMACJE O WYKŁADOWCY

Jens Petersen od ponad 22 lat pracuje jako konsultant do spraw systemów i rozwiązań medycznych na całym świecie.

Przez ostatnie 14 lat, jako pracownik firmy Ellipse A/S (wcześniej funkcjonującej pod nazwą Danish Dermatologic Development A/S), koncertował się przede wszystkim na zagadnieniach z zakresu dermatologii.

W tym okresie Jens Petersen zdobył dogłębną wiedzę na temat interakcji skóry ze światłem, jak również możliwości zabiegowych z wykorzystaniem systemów opartych na laserze i świetle.

Jens Petersen to współautor książki (Podręcznika Klinicznego), która stanowi kompendium wiedzy o zabiegach z wykorzystaniem intensywnego światła pulsującego IPL.

 

 

 

NEWSLETTER sierpień 2014


 

ellipse-naglowek.png

ellipse_logo.png

Image - Divider
Konkurs na najlepsze zdjęcia przed i po

ELLIPSE: konkurs Kontynuujemy naszą tradycję i ponownie ogłaszamy konkurs na najlepsze „zdjęcia przed i po”. Ostateczny termin przesyłania zdjęć w tym roku mija 30 września. Wybierzemy trzy najlepsze zestawy zdjęć, a ich autorzy w nagrodę otrzymają nową kamerę GoPro Hero3+. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrej rozdzielczości i pod tym samym kątem, przy zachowaniu podobnych warunków oświetleniowych. Dodatkowo wymagane jest przekazanie parametrów przeprowadzanych zabiegów, jak również zgody pacjentów na wykonanie i publikację zdjęć. Aby wziąć udział w konkursie i przesłać zdjęcia, kliknij tutaj i wypełnij formularz podając wymagane informacje. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia, które wygrały w zeszłym roku, kliknij tutaj.


Image - Divider
Nowy zabieg leczenia grzybicy paznokci

ELLIPSE: Nowy zabieg leczenia grzybicy paznokci Poza przeprowadzeniem własnego badania klinicznego firma Ellipse dokonała także przeglądu literatury, poprosiła o opinię dermatologów, z którymi współpracuje oraz pozbierała informacje i dane z różnego rodzaju konferencji z całego świata.
W oparciu o te dane z wielką przyjemnością przedstawiamy krótki podręcznik profesjonalny, który pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów podczas leczenia grzybicy paznokci.
Podręcznik ten został opublikowany na blogu Ellipse. Aby się z nim zapoznać, kliknij tutaj.

Dostępny jest także podręcznik dla pacjentów.

Jeśli chcesz zapoznać się z raportem, który stanowił podstawę dla podręcznika, wystarczy kliknąć tutaj.


Image - Divider
Aktualizacja Nd:YAG

ELLIPSE: Aktualizacja Nd:YAG Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Ellipse Nd:YAG i planujesz wprowadzenie do swojej oferty zabiegów leczenia grzybicy paznokci, musisz wykonać następujące czynności:

- Zanotuj numer referencyjny znajdujący się na spodzie systemu Nd:YAG (9APPxxxx-xxx)

- Prześlij ten numer na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , co pozwoli nam sprawdzić, czy możliwe jest zaktualizowanie Twojego systemu Nd:YAG. Ten sam adres e-mail służy również do jeżeli chcesz wymienić swój system na MultiFlex+, który umożliwia leczenie wielu innych schorzeń :-)

- skontaktujemy się z Tobą, aby omówić wszystkie szczegóły.

 

 

PAŹDZIERNIK 2013


 

XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Antiaging

 

4 – 6 października 2013, w Centrum Kongresowym Hilton w Warszawie odbędzie się
XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging,
podczas których zaprezentujemy naszą ofertę skierowaną do lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną:
urządzenia marki Ellipse, Skin Jet oraz Cellfood – linię nutraceutyków na bazie tlenu.


Nr stoiska: 04


Więcej informacji na temat Kongresu znajdą Państwo na stronie: psme.waw.pl/kongres

 

 

LIPIEC 2013


 

TOKSYNY WYKRYTE W OPARACH GENEROWANYCH PRZEZ LASERY DIODOWE I ALEKSANDRYTOWE


Ob.Gyn.News* donosi, że opary laserowe emitowane podczas zabiegu zawierają mieszankę lotnych związków organicznych, z których co najmniej 13 uznawanych jest za niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego – oświadczył dr Gary S. Chuang z oddziału dermatologii Tufts Medical Center w Bostonie podczas corocznego spotkania American Society for Laser Medicine and Surgery.


Zabiegi z użyciem systemu Ellipse I2PL nie generują tego typu oparów, ponieważ podczas wykonywania zabiegów Ellipse:

• Włosy są ogolone

• Skóra jest pokryta cienką warstwą żelu. Stosuje się go, aby zwiększyć penetrację w głąb skóry, jednak jednocześnie żel stanowi barierę zapobiegającą uwolnieniu jakichkolwiek oparów

• Światło penetruje w głąb skóry i podgrzewa włos do ok. 70⁰C, więc włos nie paruje tak jak w przypadku laserów diodowych i aleksandrytowych

APLIKATORY ELLIPSE I2PL NIE GENERUJĄ SZKODLIWYCH OPARÓW

APLIKATORY ELLIPSE I2PL NIE GENERUJĄ SZKODLIWYCH OPARÓW

 

Dr Gary Chuang przedstawił wyniki badań wskazujące na potencjalnie negatywny wpływ korzystania z laserów w przypadku braku niezbędnych środków bezpieczeństwa takich jak właściwa wentylacja i wysokiej jakości ewakuator dymu, a także zgodne z wymogami środki ochrony osobistej.

Dr Chuang wraz z innymi badaczami z Massachusetts General Hospital, Harvard School of Public Health oraz Boston University badali próbki włosów z wykorzystaniem pojedynczego impulsu z lasera diodowego lub lasera aleksandrytowego, aby wychwycić generowane opary i wykonać analizę gazów z wykorzystaniem chromatografii. Wykryli obecność około 300 związków chemicznych, z których 40 występowało w podwyższonych stężeniach, a 13 uznawanych jest za niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.


Wykryte związki to przede wszystkim:

• benzen, toluen i etylobenzen (powiązane z ryzykiem zachorowania na białaczkę i zaburzenia szpiku kostnego oraz występujące w gazach produkowanych przez układ wydechowy samochodów, w dymie papierosowym, klejach, farbach i środkach czystości)

• 2-metylopirydyna, która może wywoływać ból głowy i nudności

• ftalan dietylu stosowany w kosmetykach i środkach zapachowych, który powoduje wady rozwojowe u szczurów

• dwusiarczek trimetylu, który jest głównym sprawcą nieprzyjemnego zapachu podczas spalania włosów

• różnego rodzaju komponenty mydła i perfum o niezbadanej dotąd toksyczności.


Badacze pobrali również próbki pyłu w celu zbadania stężenia cząstek mniejszych niż 1 mikron z wykorzystaniem wysokosprawnego filtru powietrza (HEPA) oraz bez jego użycia.


Dr Chuang zauważył, że normalne stężenia ultra małych cząstek w powietrzu na ulicy wynoszą około 4000/cm3. Po zbadaniu ilości cząstek w poczekalni ośrodka zajmującego się zabiegami laserowymi okazało się, że poziom ten wynosił około 16 000/cm3, podczas gdy w trakcie samego zabiegu stężenie wzrosło do prawie 450 000/cm3. Przez kolejne 20 minut poziomy cząstek powoli spadały, jednak wciąż przekraczały normalne stężenia aż czterokrotnie.


National Institute of Occupational Safety and Health zaleca, aby podczas jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego, gdzie istnieje ryzyko powstania oparów, konieczne było stosowanie filtra HEPA lub innego filtra o podobnych właściwościach, który jest w stanie wychwycić około 99,97% cząstek lotnych o wielkości 0,3 mikrona lub większych – powiedział dr Chuang.


Co więcej, urządzenie nie może się znajdować dalej niż 5 cm od źródła, ponieważ skuteczność usuwania cząstek zmniejsza się wraz z odległością. Wszystkie osoby przebywające w pomieszczeniu zabiegowym powinny nosić maski chirurgiczne zgodne z obowiązującymi wymogami.


W kontakcie ze środkami chemicznymi większość maseczek jest bezużyteczna, dlatego tak ważne jest stosowanie urządzenia wyposażonego w filtr węglowy i zdolnego do pochłonięcia większości substancji szkodliwych – stwierdził na koniec dr Chuang. Dr Jeffrey Dover, Prezes ASLMS i dermatolog w prywatnej praktyce w Chestnut Hill skomentował odkrycia Dr Chuang’a:


'Uważam, że te odkrycia wniosły istotne obawy dotyczące bezpieczeństwa, przede wszystkim dla osób regularnie wykonujących zabiegi laserowego usuwania owłosienia. Wydaje mi się, że my i nasz personel znajdujemy się w zagrożeniu podczas wykonywania tego typu zabiegów, jak również zagrożeni muszą być pacjenci w pokoju zabiegowym, pacjenci w sąsiednim pokoju i pacjenci w poczekalni. Dla osób często wykonujących zabiegi to zagrożenie jest zwiększone. Bez użycia aparatów do oddychania oczyszczających powietrze (takich jak używane przez pracowników noszących niebezpieczne materiały), maski i ewakuatory dymu mogą nie zapewniać wystarczającej ochrony przed długo trwającą i powtarzalną ekspozycją na związki chemiczne występujące w oparach laserowych.’


Podczas gdy dla większości z nas jest to nowość, należy wspomnieć o komentarzach wydawanych przez wiele organizacji zajmujących się bezpieczeństwem zdrowia. US National Institute of Occupational Safety and Health, Canadian Centre for Occupational Health and Safety, oraz UK Health and Safety Executive dostarczają szczegółowe wskazówki dotyczące ewakuacji dymu i ochrony osobistej przed dymem i oparami.


*ŹRÓDŁO:
Ob.Gyn.News (link: http://www.obgynnews.com/news/top-news/single-article/toxins-detected-in-laser-hair-removal-plume/40269c0a3b54918c9535267bc60e3c52.html)

  

MARZEC 2013
spa inspirations artykuł IPL - wybieramy wyposażenie

IPL
skuteczność i bezpieczeństwo

W terminologii gabinetów urody często pojawia się sformułowanie „laser IPL”, podczas gdy laser i IPL to dwie odmienne technologie. Pomyłki biorą się zapewne z podobnego zakresu stosowania obydwu urządzeń, których działanie opiera się jednak na innych zasadach. Aby osiągnąć najlepsze efekty terapii, warto zrozumieć, czym tak naprawdę jest IPL i poznać jego najnowsze oblicze – IPL drugiej generacji...

[artykuł: spa inspirations 2/2013 (14) marzec / kwiecień]

 

Przeczytaj artykuł

 

 
ipad-mini

ZWYCIĘZCY KONKURSU DLA NAJLEPSZYCH ZDJĘĆ PRZED I PO

Z olbrzymią przyjemnością pragniemy ogłosić trójkę zwycięzców w konkursie zdjęć przed i po, którzy otrzymują iPADy mini od marki Ellipse. Zwycięzcami są dr Franco Scardigli z Włoch, dr Sagrario Martín z Hiszpanii oraz Carolina Hellgren z Finlandii. Ellipse otrzymało wiele fantastycznych zdjęć z całego świata. Wybranie zwycięzcy było dość trudnym zadaniem. Większość nadesłanych zdjęć znajdzie się wkrótce na stronie internetowej Ellipse.

Zwycięskie zdjęcia prezentujemy poniżej.

 

Leczenie trądziku za pomocą IPL w połączeniu z PDT.
Autor zdjęć: dr Franco Scardigli, Studio Medico Dermatologico, Włochy

Acne-PDT-1-before-Scardigli-masked Acne-PDT-1-2 months after 5 tx PLW, 4.7 J, every 1 month-Scardigli-masked
Przed Po

Fotoodmładzanie za pomocą IPL.
Autor zdjęć: dr Sagrario Martín, Clínica Pradillo, Hiszpania

before_cortesia_dra_martin-c after_cortesia_dra_martin-c
Przed Po

Leczenie trądziku za pomocą IPL.
Autor zdjęć: Carolina Hellgren, Eila Hellgren/EH-Import Finland Oy, Finlandia

Acne-before-Hellgren Acne-after-Hellgren
Przed Po

 
DMF

ELLIPSE UZYSKAŁA PATENT AMERYKAŃSKI NA TECHNOLOGIĘ DUAL MODE FILTERING

Sprawdzona technologia I2PL jest oparta na tak zwanej zasadzie podwójnego trybu filtrowania (dual mode filtering – DMF), czyli zdolności do skutecznego filtrowania górnych i dolnych długości fal całego spektrum światła w zależności od przeprowadzanego zabiegu.

Technologia DMF opracowana przez firmę Ellipse jest teraz jeszcze lepsza po przyznaniu nam podstawowego patentu amerykańskiego na stosowanie wody jako jednego z filtrów.

Podwójny tryb filtrowania połączony z odpowiednim czasem trwania impulsu umożliwia wykorzystywanie mniejszej ilości energii w porównaniu z wieloma alternatywnymi systemami IPL. Podwójny tryb filtrowania pozwala na eliminowanie nieużytecznych długości fal, które w przeciwnym wypadku powodowałyby niekontrolowane podgrzewanie skóry.

Innymi słowy produkty Ellipse wykorzystują tylko te długości fal, które odpowiadają szczytom absorpcji melaniny i hemoglobiny.

W ten właśnie sposób systemy Ellipse wymagają mniejszej energii niż liczne systemy IPL oferowane przez konkurencję, aby zapewnić te same efekty. Jest to również powód, dlaczego systemy Ellipse nie wymagają chłodzenia skóry, ponieważ w trakcie zabiegu woda w skórze nie jest podgrzewana.

Podwójny tryb filtrowania gwarantuje bezpieczniejsze zabiegi, wyższą skuteczność i lepsze wyniki.

 


 

PL_plus

ELLIPSE OTRZYMUJE ZEZWOLENIE NA ZABIEGI PDT (TERAPIA FOTODYNAMICZNA)

Firma Ellipse uzyskała prawo do umieszczania oznakowania CE na swoich urządzeniach IPL wykorzystujących wiązkę lasera do wykonywania zabiegów PDT. Możliwość przeprowadzania wzmocnionych zabiegów PDT do leczenia trądziku lub fotoodmładzania jest dostępna w systemach I2PL+ oraz Multiflex+.

W tym samym czasie Ellipse wprowadziła na rynek nowy aplikator PL+, który podobnie jak aplikator PR+ został zatwierdzony do przeprowadzania zabiegów PDT.

Aplikator PR+ jest już znany z możliwości zastosowania podczas zabiegów naczyniowych i fotoodmładzania. Ten aplikator odpowiada trzem szczytom absorpcji PpIX, umożliwiając w ten sposób na dodanie ścieżki fotochemicznej do istniejących już zabiegów leczenia trądziku i fotoodmładzania. Ze względu na wykorzystywane długości fal i czasy trwania impulsów aplikator PR+ jest odpowiedni dla pacjentów ze skórą typu 1 do 3 wg skali Fitzpatricka z zerową lub delikatną opalenizną.

Aplikator PL+, czyli najnowszy dodatek do systemów z serii Ellipse PLUS, odpowiada wszystkim pięciu szczytom absorpcji PpIX. Oferując dłuższe przesunięcia z wykorzystaniem niskiej energii, aplikator ten pozwala na przeprowadzanie komfortowych zabiegów także w przypadku bardziej opalonych pacjentów lub tych ze skórą typu 1 do 4.

Co więcej, obydwa aplikatory wyposażone są we wszystkie znane i cenione funkcje nowej serii aplikatorów PLUS od firmy Ellipse. Działają zgodnie z zasadą "płać za strzał", a tym samym zapewniają dłuższy czas użytkowania i niższe koszty eksploatacyjne. Aplikator PL+ jest ergonomiczny i lekki oraz wyposażony w elastyczny kabel na zawiasach. Genialny design tego aplikatora gwarantuje niezakłócony podgląd obszaru poddawanego zabiegowi.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej w artykule opublikowanym niedawno w European Aesthetic Buyers Guide.
eoy-trofae-2012

ELLIPSE OTRZYMUJE NAGRODĘ PRZEDSIĘBIORCY ROKU

Firma Ellipse A/S otrzymała nagrodę za wzrost

Tłumaczenie:" informacji prasowej opracowanej przez Ernst & Young:

Zwycięzca nagrody Przedsiębiorca Roku w kategorii Life Sciences


Kopenhaga, 22 listopada 2012

Firma Ellipse została właśnie uznana Przedsiębiorcą Roku 2012 w kategorii Life Sciences. Pomimo niesprzyjających warunków gospodarczych specjalistom ds. dermatologii i urody pracującym dla Ellipse udało się zapewnić wzrost na mocno konkurencyjnym rynku. Firmie Ellipse udało się to osiągnąć w czasie kryzysu. Ich recepta jest prosta: unikalne produkty i ogromne zdolności do prowadzenia działalności gospodarczej. Kryzys wymusił restrukturyzację, a outsourcing części produkcji sprawił, że Ellipse stała się dochodowym biznesem. "Ellipse A/S specjalizuje się w pomaganiu – i to w bardzo innowacyjny i kreatywny sposób – ludziom z problemami natury kosmetycznej, jak również osobom cierpiącym na choroby zagrażające życiu. Leczenie raka skóry, jak również inne zabiegi dermatologiczne stanowią obszar rosnącego zainteresowania rynku usług zdrowotnych, a osoby zarządzające Ellipse – pomimo panującego kryzysu – sprawiły, że ich firma bardzo dobrze wyróżnia się na tle konkurencji. "Wzrost, jaki był dzięki nim możliwy robi wrażenie. Co więcej, wykazali się oni odpowiedzialnością społeczną oraz autentycznymi zdolnościami prowadzenia działalności", powiedział Dyrektor konkursu Przedsiębiorca Roku Carsten Collin.

 

Ellipse myśli w nowatorski sposób
Innowacja i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania to kolejne bardzo ważne elementy, jakie stoją za sukcesem firmy Ellipse. Rozwój działalności był napędzany faktem, że firmie udało się być innowacyjną zarówno w odniesieniu do oferowanych produktów, jak i prowadzonych działań marketingowych. To z kolei stworzyło skalowalną działalność, którą można sprzedawać jako koncepcję biznesową na całym świecie. Członkowie Duńskiej Izby Handlowej są bardzo zadowoleni, że firmy uczestniczące w konkursie w tym roku okazały się być zarówno innowacyjne, jak i mogły pochwalić się znacznym wzrostem. "Fakt, że istnieje wiele firm odnoszących sukces, jak właśnie Ellipse, które mogą stanowić źródło inspiracji jest niezwykle satysfakcjonujące dla duńskiego przemysłu. Jest to bardzo pozytywne, że nawet w czasach kryzysu mamy liderów, którzy mogą nam pokazać drogę do sukcesu i rozwoju", powiedziała pani Brandt, główny konsultant w Duńskiej Izbie Handlowej.

 

Nowe produkty i patenty torują drogę do wzrostu
W ciągu najbliższych kilku lat Ellipse zaoferuje nowe możliwości zabiegowe, jak również będzie stale pracować nad rozwojem i ulepszaniem swoich dotychczasowych produktów. Sukces nie może być pretekstem do wpadania w samozadowolenie przez pracowników Ellipse, którzy nadal będą kłaść silny nacisk na rozwój biznesu. Ellipse chroni opracowywaną przez siebie technologię za pomocą patentów. Dotyczy to między innymi technologii filtrowania długości fal światła powyżej 950 nm, które w przeciwnym wypadku powodowałyby niepożądane podgrzewanie skóry, a tym samym mogłyby prowadzić do powstawania poparzeń. Oznacza to również, że produkty Ellipse potrzebuję od 50 do 70 procent mniej energii niż produkty firm konkurencyjnych, a to jest bez dwóch zdań wielka zaleta i korzyść dla użytkowników końcowych. Ellipse A/S dystrybuuje swoje produkty do ponad 45 krajów na całym świecie. Użytkownikami końcowymi są zazwyczaj szpitale, dermatolodzy, chirurdzy plastyczni, lekarze i kosmetyczki.

 

O Ellipse A/S
Ellipse została utworzona w 1997 roku. Firma zajmuje się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą wysokiej jakości systemów laserowych i wykorzystujących Intensywny Impuls Światła do przeprowadzania zabiegów dermatologicznych w przypadku różnego rodzaju schorzeń i problemów natury kosmetycznej. Ellipse jest jednym z wiodących dostawców laserów i systemów I2PL, który posiada ugruntowaną pozycję na rynku.

 


 

Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

8 — 10 marca 2013 r., w Hotelu Marriott odbędzie się Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych
— Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging,
podczas którego zaprezentujemy naszą ofertę skierowaną do lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną
— urządzenia marki Ellipse.

Konsultacji udzielać będą: Jens Petersen [Specjalista kliniczny Ellipse A/S] oraz Marcin Nowak [dystrybutor Ellipse w Polsce]

Zapraszamy na stoisko nr: 6

Więcej informacji na temat Kongresu znajdą Państwo na stronie www.dermatologia-estetyczna.pl

 


 

XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Antiaging

 

5 – 7 października 2012, w Centrum Kongresowym Hilton w Warszawie odbędzie się
XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i  Anti-Aging,
podczas których zaprezentujemy naszą ofertę skierowaną do lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną:
urządzenia marki Ellipse, Revelar oraz Cellfood – linię nutraceutyków na bazie tlenu.


Nr stoiska: 46


Więcej informacji na temat Kongresu znajdą Państwo na stronach: www.supernova.com.pl oraz  psme.waw.pl/kongres


Zapraszamy na również na 3 sesje naukowe [
Ellipse, Revelar i Cellfood]
z udziałem zaproszonych przez nas gości:


Specjalista kliniczny Ellipse A/S Jens Petersen poprowadzi WYKŁAD:


Tytuł: "Leczenie zmian naczyniowych z Nd:YAG oraz I2PL"

Piątek, 5 października 2012 r. godz. 14.30-16.30, WH V, mała sala

Foto Jens Petersen EllipseW przypadku zmian naczyniowych laser Nd:YAG generujący długie impulsy oraz intensywnie pulsujące źródło światła (I²PL) to bardzo praktyczne połączenie dostępne na platformie I²PL od firmy Ellipse A/S. Podczas zabiegów na żyłach nóg pierwszym wyborem jest laser Nd:YAG pozwalający na wytworzenie długich impulsów. Praktycznie wszystkie rodzaje żylaków na nogach mogą być leczone za pomocą tego lasera generującego fale o długości 1064 nm: zarówno głębokie, niebieskie żylaki siatkowate (średnica do 3 mm), jak również małe, jasno-czerwone powierzchowne włośniczki (średnica od 0,1 mm), a także wszystkie inne rozmiary i kolory pośrednie. Nowy rodzaj układu chłodzenia powietrzem pozwala na uniknięcie termicznych efektów ubocznych na powierzchni skóry, a ponadto przeciwdziała zbytniemu ochłodzeniu skóry. Oczekiwana wydajność jest możliwa do osiągnięcia po odpowiednim wybraniu rozmiaru plamki światła, czasu trwania impulsu i fluencji – im większe i bardziej niebieskie są naczynia, tym dłuższy powinien być impuls, a jego fluencja niższa. Małe włośniczki w kolorze czerwonym najlepiej poddawać zabiegowi przy ustawieniach małego rozmiaru plamki, krótkiego czasu trwania impulsu oraz wysokiej fluencji.

Za pomocą dwóch różniących się od siebie spektrów emisji wykorzystywanych przez aplikatory naczyniowe I²PL możliwe jest rozjaśnianie lub znaczące poprawianie wyglądu odrębnych i rozlanych zmian naczyniowych. Widmo aplikatora VL+, wynoszące od 555 do 950 nm, emituje większość światła o długości fali od 600 do 800 nm, oraz dodatkowo około 900 nm, tym samym pokrywając dwie wartości szczytowe absorpcji hemoglobiny, podczas gdy aplikatory PR+ generują światło o długości fali od 530 do 750 nm absorbowane przede wszystkim przez drugi szczyt absorpcji dla hemoglobiny, stanowiąc idealne rozwiązanie stosowane do leczenie niewielkich zmian naczyniowych.

Dodatkowo, regulując czas trwania impulsu oraz wartość fluencji do rozmiaru oraz lokalizacji chromoforów naczyniowych, system I²PL może służyć do eliminowania głębokich zmian o jednorodnej strukturze (jak czerwono-niebieskie naczyniaki płaskie typu 'port-wine stain') oraz czerwonych teleangiektazji (np. teleangiektazji powstałych w wyniku naświetlania guzów lub matowienia po niepełnym zabiegu usuwania żylaków).

Platforma została technologicznie wzbogacona poprzez zastosowanie nowego sposobu dostarczania energii (Square Pulse Technology), który pozwala na utrzymywanie spektrum emisji dostosowanego do widma absorbowanego przez hemoglobinę. Dzięki wyświetlanemu na ekranie profilowi wybranego impulsu użytkownik może z łatwością dostosowywać szerokość impulsu do średnicy naczynia krwionośnego, które występuje w granicach zmiany. Czternaście lat doświadczenia w produkcji systemów I²PL gwarantuje przeprowadzanie bezpiecznych, skutecznych i powtarzalnych zabiegów w przypadku naczyniaków płaskich, naczyniaków u noworodków, trądziku różowatego, poikilodermii Civatte'a, trądziku lub rozlanych rumieni (w tym rumieńców) oraz teleangiektazji.

 WARSZTATY ELLIPSE


Kongres Europejskiej Akademii Dermatologii
i Wenerologii w PradzePrzy okazji kongresu EADV w Pradze w dniach 27 – 28 września 2012* firma Ellipse zaprasza do udziału w warsztatach prowadzonych przez prof. dr Michaela Drosnera, Dr Agnetę Troulis i specjalistę klinicznego firmy Ellipse Mike`a Bloxsoma:

1000 - 1100 Hands-on MultiFlex+ & Nd:YAG Associate Professor Agneta Troilius MD, PhD Head of Laser and Vascular Anomaly Section Dep. of Dermatology Skåne University Hospital Malmoe, SWEDEN room 248 Existing and potential customers
1130 - 1230 Hands-on MultiFlex+ & Nd:YAG Prof. Dr. med. Michael Drosner Haut & Laser, Schwerin, Germany room 248 Existing and potential customers (German speaking)
1400 - 1500 Hands-on MultiFlex+ & Nd:YAG Clinical specialist Mike Bloxsome Ellipse A/S, Denmark room 248 Existing and potential customers

 


* Te same warsztaty odbędą się w dniach 27 i 28 września 2012.

 

MultiFlex+ Ellipse