Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

Depilacja włosów

 

TRWAŁA DEPILACJA WŁOSÓW DZIĘKI ELLIPSE

Ludzie od tysięcy lat mają kłopoty z owłosieniem. Odnaleziono brzytwy zrobione z krzemienia, pochodzące z epoki jaskiniowców, a archeolodzy odkryli obsydianowe narzędzia do golenia, których wiek szacuje się na około 4000 lat. Poza goleniem były i są stosowane także inne metody usuwania zbędnego owłosienia, m.in. wyrywanie, depilacja woskiem czy usuwanie włosów igłą. Wszystkie te metody mają wady – golenie, wyrywanie i depilacja woskiem dają krótkotrwałe efekty, a usuwanie włosów igłą to zbieg, który pozwala na depilację jedynie pojedynczych włosów.

Nadmiar owłosienia może być skutkiem uwarunkowań medycznych, ale konieczność jego likwidacji może wymagać zabiegów kosmetycznych. Normy kulturowe i presja grupy rówieśników często wymusza usunięcie nadmiernego owłosienia z niektórych obszarów ciała takich jak twarz, pachy, nogi, bikini w przypadku kobiet, czy szyja i plecy u mężczyzn.

Ellipse oferuje bezpieczne, skuteczne i długotrwałe zabiegi depilacji niepożądanego owłosienia, których skuteczność została klinicznie dowiedziona.NA CZYM POLEGAJĄ ZABIEGI Z UŻYCIEM ELLIPSE?


Aby osiągnąć trwałe lub permanentne rezultaty depilacji owłosienia, należy zniszczyć torebki włosowe, z których wyrastają pojedyncze włosy. Odpowiednio dostosowane pulsy promieni świetlnych przenikają górną warstwę skóry i są pochłaniane przez jedną z niewielu naturalnych substancji chemicznych w ciele człowieka – melaninę, która znajduje się w torebkach włosowych.

Melanina zamienia promienie świetlne na energię cieplną. Ciepło to jest transmitowane do torebek włosowych, które są niszczone, co gwarantuje, że włosy w przyszłości nie będą przez nie produkowane. Zabieg jest skuteczny jedynie wtedy, gdy jest przeprowadzany na rosnących włosach, ponieważ są one ciągle połączone z torebkami włosowymi. Większość naszego owłosienia znajduje się w fazie spoczynku, co tłumaczy, dlaczego zazwyczaj jeden zabieg jest niewystarczający i potrzebne są kolejne.

Ta technika jest nazywana „selektywną fototermolizą” (Selective Photothermolysis).

Depilacja włosów Ellipse


Widoczne promienie świetlne, generowane przez systemy Ellipse Flex i Ellipse Light, są dokładnie kontrolowane, aby generować pulsy światła o odpowiedniej charakterystyce, długości fal i ilości energii, która w bezpieczny lecz skuteczny sposób będzie niszczyć torebki włosowe.

 

Aby uzyskać dodatkowe informacje, przejdź do działu FAQ (najczęściej zadawane pytania).

 

Publikacja w języku angielskim:

Intense Pulsed Light (IPL): A Review [Lasers in Surgery and Medicine]
Philipp Babilas, MD, PhD,* Stephan Schreml, MD, Rolf-Markus Szeimies, MD, PhD, and Michael Landthaler, MD, PhD
Department of Dermatology, University Hospital Regensburg, 93042 Regensburg, Germany


Publikacja w języku angielskim:

Intense pulsed light photoepilation turns out to be permanent at 5-9 years follow-up,
Peter Bjerring [Department of Dermatology, Molholm Hospital, Vejle, Denmark], Kaare Christiansen [Molholm Research, Vejle, Denmark]