Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

USUWANIE NIEPOŻĄDANEGO OWŁOSIENIA

Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Widoczne światło generowane przez lampę błyskową jest wysyłane w kierunku owłosionego obszaru poprzez szklany pryzmat. Włosy zawierają pigment (melaninę), który pochłania światło i zamienia je w energię cieplną. Ciepło jest transmitowane przez włos ku torebce włosowej, która jest następnie niszczona i pozbawiana możliwości produkowania włosów.
Aby zagwarantować optymalną transmisję promieni świetlnych do włosów, na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (podobnego do tego, którego używa się podczas badań ultrasonografem). Dzięki temu aplikator trzymany w ręce lekarza ślizga się po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg, zmieniając swoje położenie dokładnie o jedną długość po każdym z błysków światła.

Czy wszystkie włosy mogą być poddawane zabiegowi?

ODPOWIEDŹ:
Skuteczność zabiegu zależy od poziomu absorpcji światła przez pigment znajdujący się we włosach (melaninę). Najbardziej efektywne są zabiegi dotyczące włosów ciemnych, które łatwiej się rozgrzewają do temperatury potrzebnej do zniszczenia torebek włosowych. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Ile zabiegów Ellipse potrzeba, aby usunąć owłosienie na stałe?

ODPOWIEDŹ:
Nikt nie może zagwarantować trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Możliwe jest usunięcie samych włosów, ale nie da się wyeliminować przyczyny, która powoduje wzrost włosów. Dlatego lepiej jest myśleć o tym procesie jako o redukcji owłosienia (zarządzanie włosami) niż jako o usuwaniu owłosienia. Zabiegi z użyciem Ellipse są skuteczne jedynie w odniesieniu do włosów pozostających w fazie ich wzrostu. W czasie trwania cykli długość i rozkład wzrostu włosów jest spowodowany wieloma czynnikami takimi jak część ciała, gęstość i grubość włosów, pochodzenie etniczne, poziom hormonów i wiek. Wyniki badań klinicznych mówią, że potrzeba co najmniej 3-6 zabiegów, przeprowadzanych zazwyczaj co1-3 miesięcy.

Czy możliwe jest trwałe usunięcie owłosienia?

ODPOWIEDŹ:
Nie można tego stwierdzić z całkowitą pewnością. Terminy zarządzania włosami i redukcja owłosienia są coraz częściej stosowane. Po wykonaniu pierwszego zabiegu większość osób uzyskuje wyraźny spadek gęstości owłosienia. Odrastające włosy zazwyczaj są cieńsze i mają jaśniejszy kolor. Ważne jest, aby pamiętać, że pierwszy zabieg służy do synchronizacji cykli wzrostowych włosów. To powoduje proces, który może wyglądać na odrastanie włosów, ale w rzeczywistości dzięki temu wszystkie włosy zaczynają rosnąć dokładnie w tym samym momencie.

Jak długo trwa zabieg usuwania zbędnego owłosienia z użyciem Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 1 cm na 5 cm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem dużej ilości włosów. Zabieg twarzy zajmuje około 10 minut, natomiast plecy czy obie nogi wymagają około 60-120 minut.

Jakie należy zachować środki ostrożności?

ODPOWIEDŹ:
Aby zabieg z użyciem systemu Ellipse był maksymalnie skuteczny, bardzo ważne jest, aby jak największa liczba mieszków włosowych zawierała włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Dlatego w okresie 4 tygodni poprzedzających pierwszy zabieg nie należy usuwać włosów pensetą, woskiem czy za pomocą kremów depilujących. Powinno się także unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) na miesiąc przed zabiegiem, a także w trakcie kuracji. To ograniczy poziom absorpcji światła przez skórę i zredukuje ryzyko bolesnych poparzeń skóry. Po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni UV i dla lepszych rezultatów powinno się unikać przez kilka tygodni wystawiania na działanie słońca tego obszaru skóry, który był poddawany zabiegowi. Przez cały miesiąc po wykonaniu zabiegu należy stosować filtr przeciwsłoneczny (SPF 30).

Czy występują efekty uboczne?

ODPOWIEDŹ:
Większość ludzi nie odczuła żadnych efektów ubocznych po wykonaniu zabiegu z użyciem systemu Ellipse. Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry występujące zaraz po zabiegu. Czasami mogą pojawić się małe pęcherzyki, podobne do tych, które są efektem nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Reakcje skórne zwykle zanikają w przeciągu kilku godzin lub dni po zabiegu. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ:
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany (jak pstryknięcie skóry za pomocą gumki recepturki). W systemie Ellipse stosowana jest filtracja, która usuwa te długości fal świetlnych, które - absorbowane przez wodę znajdującą się w skórze, mogłyby powodować poparzenia. Jednakże energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę zawartą w skórze, więc osoby o gęstych, ciemnych włosach lub intensywnej pigmentacji mogą bardziej odczuwać działanie zabiegu.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ:
Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod nadzorem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.


ZMIANY NACZYNIOWE

Na czym polega Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Widoczne światło generowane przez lampę błyskową jest wysyłane w kierunku leczonego obszaru poprzez szklany pryzmat. Krew zawiera hemoglobinę, która pochłania światło i zamienia je w energię cieplną. To ciepło niszczy proteinę w ściance żylaków, która wskutek tego po zabiegu łagodnie i bezpiecznie zniknie. Aby zagwarantować optymalną transmisję promieni świetlnych do żylaków, na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (podobnego używa się podczas badań ultrasonografem). Dzięki temu aplikator w ręce lekarza ślizga się po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg, zmieniając swoje położenie po każdym z błysków światła.

Jakie naczynia mogą być poddane zabiegowi?

ODPOWIEDŹ:
Zabiegowi mogą być poddane wszystkie naczynia krwionośne, umiejscowione na całym ciele. Jednak ze względu na wysokie ciśnienie krwi w nogach zabiegi dolnych kończyn są trudniejsze. Najczęściej zabieg stosuje się na rozszerzone naczynka na twarzy, gdzie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Czas zabiegu zależy od wielkości obszaru poddanego kuracji, a także od liczby naczyń krwionośnych, które chcemy leczyć podczas danej sesji. Zazwyczaj jeden zbieg trwa około 10-20 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

ODPOWIEDŹ:
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany i porównuje go do pstryknięcia skóry za pomocą gumki recepturki, po którym następuje trwające kilka minut uczucie rozgrzania. Schłodzenie skóry po wykonaniu zabiegu może przynieść ulgę.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ:
Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem, gdyż zwiększa to ilość pigmentu w skórze i wpływa na większą absorpcję światła przez skórę. Zasadniczo nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę używanie przez kilka kolejnych dni kremów kojących. Zalecamy Ci ograniczenie wystawiania skóry na działanie słońca i stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF 30) przez klika tygodni po wykonaniu zabiegu. W przypadku zabiegów żył na nogach przez dwa tygodnie po zabiegu należy nosić pończochy uciskowe.

Ilu zabiegów Ellipse będę potrzebować?

ODPOWIEDŹ:
Liczba zabiegów zależy od części ciała i stanu naczyń krwionośnych. Wyniki badań klinicznych mówią, że zazwyczaj konieczne jest 1- 4 zabiegów, przeprowadzanych co miesiąc.

Ilu zabiegów Ellipse będę potrzebować?

ODPOWIEDŹ:
Liczba zabiegów zależy od części ciała i stanu naczyń krwionośnych. Wyniki badań klinicznych mówią, że zazwyczaj konieczne jest 1- 4 zabiegów, przeprowadzanych co miesiąc.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ:
Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod nadzorem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.ZMIANY PIGMENTACYJNE


Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie świetlne. Są one dokładnie i uważnie filtrowane, zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Dopuszczane do skóry promienie, to te długości fal świetlnych, na które reaguje melanina znajdująca się w obszarach zmian pigmentacyjnych. Kiedy komórki zawierające duże ilości melaniny zostają trafione, zwiększają swoją temperaturę i w ten sposób są niszczone w przeciągu kilku tysięcznych sekundy.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Nie wszystkie zamiany pigmentacyjne reagują na zabieg, więc Twój lekarz musi określić, czy dana zmiana pigmentacyjna kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Do jego wykonania nadają się jedynie łagodne zmiany w powierzchniowej części skóry. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Zabieg Ellipse zajmuje mniej niż minutę na każdą leczoną zmianę pigmentacyjną.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby.
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość pacjentów określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne do pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Czy powinno się zastosować dodatkowe środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem systemu Ellipse, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdująca się w skórze zabieg będzie mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny. Jeżeli masz wrażliwą skórę, Twój lekarz może Ci przepisać na kilka dni krem antyseptyczny (chlorhexidine 1%).

Czy występują efekty uboczne?

ODPOWIEDŹ: Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry pojawiające się zaraz po zabiegu. Mogą wystąpić także wrzodzenie i skorupienie, które powinny zniknąć po około 1-2 tygodniach. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.


SKÓRA ZNISZCZONA DZIAŁANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH
(FOTOODMŁADZANIE SKÓRY)

Na czym polega zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie słoneczne, które są dokładnie i uważnie filtrowane zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Promienie, które są dopuszczane do skóry, zostały tak dobrane, aby reagowały na nie dwie naturalne substancje występujące w organizmie. Przebarwienia zawierają substancję zwaną melaniną, zaczerwienia natomiast – hemoglobinę. Gdy do komórek, które zawierają dużą ilość melaniny lub hemoglobiny, dotrze impuls światła o odpowiedniej długości fali, komórki podgrzewają się i przeciągu kilku tysięcznych sekundy zostają zniszczone.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Zabieg odmładzający opiera się na absorpcji promieni świetlnych przez melaninę i hemoglobinę, więc jest najbardziej skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze, które nie są opalone w trakcie trwania kuracji. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło na skórę, ma wymiary 1 cm na 5 cm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem dużej ilości włosów. Pełen zabieg twarzy zajmuje mniej niż 20 minut.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby.
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Bardzo ważne jest, aby unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem systemu Ellipse, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdującą się w skórze zabieg będzie o mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny.

Generalnie nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę przyłożenie lodu do twarzy zaraz po zabiegu, a także nakładanie maści przepisanej przez lekarza. Zalecamy także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (minimum SPF 60) przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.

Czego się mogę spodziewać?

ODPOWIEDŹ: Przez parę dni po zabiegu skóra twarzy może wydawać się lekko „przybrudzona”. Po tym czasie zauważysz, że skóra jest wygładzona i wygląda świeżo. W celu uzyskania optymalnych efektów będzie trzeba wykonać do 4 zabiegów.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ: Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów wykonanych z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.


TRĄDZIK

Jaka jest przyczyna trądziku?

ODPOWIEDŹ: Krąży wiele mitów na temat przyczyny występowania trądziku. Wiele osób myśli, że jedzenie takich produktów jak frytki lub czekolada powoduje częstsze pojawianie się trądziku. Inni twierdzą, że na obecność trądziku ma wpływ niski poziom higieny osobistej. Obie grupy nie mają racji.

Przyczyną występowania trądziku jest podwyższony poziom produkcji androgenu (hormonu produkowanego zarówno przez organizm kobiety jak i mężczyzny), który stymuluje produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Wyższa produkcja tłuszczu powoduje blokowanie porów skórnych, a co za tym idzie uniemożliwienie wydostawanie się tłuszczu na powierzchnię skóry. Trądzik w istocie jest infekcją spowodowaną bakteriami skórnymi, które żywią się tym tłuszczem, a następnie powodują jego degradację.

Podczas rozmnażania komórek powstają produkty jałowe i kwas tłuszczowy, a w gruczołach łojowych tworzy się stan zapalny, co powoduje znane wszystkim wypryski, zaskórniki lub krosty.

Trądzik może być dziedziczny – jego stan może się pogorszyć, jeżeli:

Pracujesz w wilgotnym środowisku w kontakcie z olejami lub innymi chemikaliami.

• Jesteś zestresowany – zarówno fizycznie jak i psychicznie
• Drapiesz lub wyciskasz zainfekowany obszar
• Jesteś kobietą w okresie miesiączkowania
• Bierzesz określone środki medyczne

Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie świetlne, które są dokładnie i uważnie filtrowane zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Światło, które dociera do powierzchni skóry, jest pochłaniane przez hemoglobinę – czerwony pigment, który występuje we krwi. Ciepło z lampy błyskowej podgrzewa hemoglobinę w drobnych naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. To powoduje niewielkie uszkodzenia w gruczołach łojowych i spowalnia nadprodukcję tłuszczu, odpowiedzialną za powstawanie trądziku.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Jeżeli masz trwałe problemy z trądzikiem, zabieg na pewno Ci pomoże. Najlepsze rezultaty są osiągane w przypadku kuracji stanów zapalnych trądziku – czyli powszechnie znanych czerwonych, bolących wyprysków. Ważne jest, aby Twoja skóra była relatywnie blada w momencie wykonywania zabiegu, gdyż w przeciwnym przypadku zbyt duża ilość światła zostanie pochłonięta przez Twoją przyciemnioną cerę.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Dzięki temu, że szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 1 cm na 5 cm, możliwe jest podczas jednego błysku światła objęcie dużego obszaru skóry. Pełen zabieg twarzy wymaga około 60 błysków. Łącznie z konsultacją i przygotowaniem do zabiegu nie powinno to zająć więcej niż 20 minut.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Widoczne światło emitowane przez system Ellipse jest całkowicie bezpieczne i nie zawiera promieni UV. Zabieg Ellipse leczący trądzik to terapia kombinowana. W klinice dostaniesz tubkę żelu lub kremu adapalenowego do smarowania zainfekowanego obszaru co wieczór przez cały okres trwania terapii. Adapalen posiada właściwości przeciwzapalne. Więcej dowiesz się od lekarza, który będzie Ci go przepisywał.

Czego mogę się spodziewać?

ODPOWIEDŹ: Po zabiegu możesz odnotować ogólne zaczerwienie skóry twarzy. Jeżeli masz skórę zniszczoną działaniem promieni słonecznych, niektóre ze zmian pigmentacyjnych mogą zmienić kolor na ciemniejszy lub w niektórych przypadkach zniknąć. Ponieważ bardzo trudne jest całkowite usunięcie bakterii, Twój lekarz prawdopodobnie zaleci Ci stosowanie żelu adapalenowego przez kilka kolejnych miesięcy po wykonaniu zabiegu. Jeżeli doznasz w przyszłości nawrotów trądziku, zabieg z użyciem systemu Ellipse może zostać powtórzony. Typowa kuracja obejmuje cztery zabiegi oddzielone od siebie trzytygodniowymi odstępami.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ: Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.


OGÓLNE

Czy działanie promieni świetlnych jest szkodliwe?

ODPOWIEDŹ: Nie. Filtr gwarantuje, że żadne szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) nie dotrze do powierzchni skóry. Drugi filtr zapewnia, że zostaną usunięte te fale, które powoduję podgrzewanie wody zawartej w skórze. Aby zredukować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych w przypadku niekontrolowanego błysku, zarówno pacjent jak i osoba wykonująca zabieg powinny mieć założone okulary ochronne.

Dlaczego po zabiegu swędzi mnie skóra?

ODPOWIEDŹ: Po wykonaniu zabiegu zostaje zredukowana produkcja sebum (naturalnego tłuszczu) przez skórę i dlatego może być odczuwalne uczucie swędzenia. Stosowanie dobrego kremu nawilżającego kilka razy dziennie powinno rozwiązać ten problem.

GÓRA