Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

SKÓRA ZNISZCZONA DZIAŁANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH (FOTOODMŁADZANIE SKÓRY)

Na czym polega zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie słoneczne, które są dokładnie i uważnie filtrowane zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Promienie, które są dopuszczane do skóry, zostały tak dobrane, aby reagowały na nie dwie naturalne substancje występujące w organizmie. Przebarwienia zawierają substancję zwaną melaniną, zaczerwienia natomiast – hemoglobinę. Gdy do komórek, które zawierają dużą ilość melaniny lub hemoglobiny, dotrze impuls światła o odpowiedniej długości fali, komórki podgrzewają się i przeciągu kilku tysięcznych sekundy zostają zniszczone.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Zabieg odmładzający opiera się na absorpcji promieni świetlnych przez melaninę i hemoglobinę, więc jest najbardziej skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze, które nie są opalone w trakcie trwania kuracji. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło na skórę, ma wymiary 1 cm na 5 cm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem dużej ilości włosów. Pełen zabieg twarzy zajmuje mniej niż 20 minut.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby.
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Bardzo ważne jest, aby unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem systemu Ellipse, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdującą się w skórze zabieg będzie o mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny.

Generalnie nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę przyłożenie lodu do twarzy zaraz po zabiegu, a także nakładanie maści przepisanej przez lekarza. Zalecamy także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (minimum SPF 60) przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.

Czego się mogę spodziewać?

ODPOWIEDŹ: Przez parę dni po zabiegu skóra twarzy może wydawać się lekko „przybrudzona”. Po tym czasie zauważysz, że skóra jest wygładzona i wygląda świeżo. W celu uzyskania optymalnych efektów będzie trzeba wykonać do 4 zabiegów.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ: Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów wykonanych z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.