Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

TRĄDZIK

Jaka jest przyczyna trądziku?

ODPOWIEDŹ: Krąży wiele mitów na temat przyczyny występowania trądziku. Wiele osób myśli, że jedzenie takich produktów jak frytki lub czekolada powoduje częstsze pojawianie się trądziku. Inni twierdzą, że na obecność trądziku ma wpływ niski poziom higieny osobistej. Obie grupy nie mają racji.

Przyczyną występowania trądziku jest podwyższony poziom produkcji androgenu (hormonu produkowanego zarówno przez organizm kobiety jak i mężczyzny), który stymuluje produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Wyższa produkcja tłuszczu powoduje blokowanie porów skórnych, a co za tym idzie uniemożliwienie wydostawanie się tłuszczu na powierzchnię skóry. Trądzik w istocie jest infekcją spowodowaną bakteriami skórnymi, które żywią się tym tłuszczem, a następnie powodują jego degradację.

Podczas rozmnażania komórek powstają produkty jałowe i kwas tłuszczowy, a w gruczołach łojowych tworzy się stan zapalny, co powoduje znane wszystkim wypryski, zaskórniki lub krosty.

Trądzik może być dziedziczny – jego stan może się pogorszyć, jeżeli:

Pracujesz w wilgotnym środowisku w kontakcie z olejami lub innymi chemikaliami.

• Jesteś zestresowany – zarówno fizycznie jak i psychicznie
• Drapiesz lub wyciskasz zainfekowany obszar
• Jesteś kobietą w okresie miesiączkowania
• Bierzesz określone środki medyczne

Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie świetlne, które są dokładnie i uważnie filtrowane zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Światło, które dociera do powierzchni skóry, jest pochłaniane przez hemoglobinę – czerwony pigment, który występuje we krwi. Ciepło z lampy błyskowej podgrzewa hemoglobinę w drobnych naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. To powoduje niewielkie uszkodzenia w gruczołach łojowych i spowalnia nadprodukcję tłuszczu, odpowiedzialną za powstawanie trądziku.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Jeżeli masz trwałe problemy z trądzikiem, zabieg na pewno Ci pomoże. Najlepsze rezultaty są osiągane w przypadku kuracji stanów zapalnych trądziku – czyli powszechnie znanych czerwonych, bolących wyprysków. Ważne jest, aby Twoja skóra była relatywnie blada w momencie wykonywania zabiegu, gdyż w przeciwnym przypadku zbyt duża ilość światła zostanie pochłonięta przez Twoją przyciemnioną cerę.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Dzięki temu, że szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 1 cm na 5 cm, możliwe jest podczas jednego błysku światła objęcie dużego obszaru skóry. Pełen zabieg twarzy wymaga około 60 błysków. Łącznie z konsultacją i przygotowaniem do zabiegu nie powinno to zająć więcej niż 20 minut.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Widoczne światło emitowane przez system Ellipse jest całkowicie bezpieczne i nie zawiera promieni UV. Zabieg Ellipse leczący trądzik to terapia kombinowana. W klinice dostaniesz tubkę żelu lub kremu adapalenowego do smarowania zainfekowanego obszaru co wieczór przez cały okres trwania terapii. Adapalen posiada właściwości przeciwzapalne. Więcej dowiesz się od lekarza, który będzie Ci go przepisywał.

Czego mogę się spodziewać?

ODPOWIEDŹ: Po zabiegu możesz odnotować ogólne zaczerwienie skóry twarzy. Jeżeli masz skórę zniszczoną działaniem promieni słonecznych, niektóre ze zmian pigmentacyjnych mogą zmienić kolor na ciemniejszy lub w niektórych przypadkach zniknąć. Ponieważ bardzo trudne jest całkowite usunięcie bakterii, Twój lekarz prawdopodobnie zaleci Ci stosowanie żelu adapalenowego przez kilka kolejnych miesięcy po wykonaniu zabiegu. Jeżeli doznasz w przyszłości nawrotów trądziku, zabieg z użyciem systemu Ellipse może zostać powtórzony. Typowa kuracja obejmuje cztery zabiegi oddzielone od siebie trzytygodniowymi odstępami.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ: Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.