Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

USUWANIE NIEPOŻĄDANEGO OWŁOSIENIA

Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Widoczne światło generowane przez lampę błyskową jest wysyłane w kierunku owłosionego obszaru poprzez szklany pryzmat. Włosy zawierają pigment (melaninę), który pochłania światło i zamienia je w energię cieplną. Ciepło jest transmitowane przez włos ku torebce włosowej, która jest następnie niszczona i pozbawiana możliwości produkowania włosów.
Aby zagwarantować optymalną transmisję promieni świetlnych do włosów, na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (podobnego do tego, którego używa się podczas badań ultrasonografem). Dzięki temu aplikator trzymany w ręce lekarza ślizga się po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg, zmieniając swoje położenie dokładnie o jedną długość po każdym z błysków światła.

Czy wszystkie włosy mogą być poddawane zabiegowi?

ODPOWIEDŹ:
Skuteczność zabiegu zależy od poziomu absorpcji światła przez pigment znajdujący się we włosach (melaninę). Najbardziej efektywne są zabiegi dotyczące włosów ciemnych, które łatwiej się rozgrzewają do temperatury potrzebnej do zniszczenia torebek włosowych. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Ile zabiegów Ellipse potrzeba, aby usunąć owłosienie na stałe?

ODPOWIEDŹ:
Nikt nie może zagwarantować trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Możliwe jest usunięcie samych włosów, ale nie da się wyeliminować przyczyny, która powoduje wzrost włosów. Dlatego lepiej jest myśleć o tym procesie jako o redukcji owłosienia (zarządzanie włosami) niż jako o usuwaniu owłosienia. Zabiegi z użyciem Ellipse są skuteczne jedynie w odniesieniu do włosów pozostających w fazie ich wzrostu. W czasie trwania cykli długość i rozkład wzrostu włosów jest spowodowany wieloma czynnikami takimi jak część ciała, gęstość i grubość włosów, pochodzenie etniczne, poziom hormonów i wiek. Wyniki badań klinicznych mówią, że potrzeba co najmniej 3-6 zabiegów, przeprowadzanych zazwyczaj co1-3 miesięcy.

Czy możliwe jest trwałe usunięcie owłosienia?

ODPOWIEDŹ:
Nie można tego stwierdzić z całkowitą pewnością. Terminy zarządzania włosami i redukcja owłosienia są coraz częściej stosowane. Po wykonaniu pierwszego zabiegu większość osób uzyskuje wyraźny spadek gęstości owłosienia. Odrastające włosy zazwyczaj są cieńsze i mają jaśniejszy kolor. Ważne jest, aby pamiętać, że pierwszy zabieg służy do synchronizacji cykli wzrostowych włosów. To powoduje proces, który może wyglądać na odrastanie włosów, ale w rzeczywistości dzięki temu wszystkie włosy zaczynają rosnąć dokładnie w tym samym momencie.

Jak długo trwa zabieg usuwania zbędnego owłosienia z użyciem Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 1 cm na 5 cm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem dużej ilości włosów. Zabieg twarzy zajmuje około 10 minut, natomiast plecy czy obie nogi wymagają około 60-120 minut.

Jakie należy zachować środki ostrożności?

ODPOWIEDŹ:
Aby zabieg z użyciem systemu Ellipse był maksymalnie skuteczny, bardzo ważne jest, aby jak największa liczba mieszków włosowych zawierała włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Dlatego w okresie 4 tygodni poprzedzających pierwszy zabieg nie należy usuwać włosów pensetą, woskiem czy za pomocą kremów depilujących. Powinno się także unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) na miesiąc przed zabiegiem, a także w trakcie kuracji. To ograniczy poziom absorpcji światła przez skórę i zredukuje ryzyko bolesnych poparzeń skóry. Po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni UV i dla lepszych rezultatów powinno się unikać przez kilka tygodni wystawiania na działanie słońca tego obszaru skóry, który był poddawany zabiegowi. Przez cały miesiąc po wykonaniu zabiegu należy stosować filtr przeciwsłoneczny (SPF 30).

Czy występują efekty uboczne?

ODPOWIEDŹ:
Większość ludzi nie odczuła żadnych efektów ubocznych po wykonaniu zabiegu z użyciem systemu Ellipse. Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry występujące zaraz po zabiegu. Czasami mogą pojawić się małe pęcherzyki, podobne do tych, które są efektem nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Reakcje skórne zwykle zanikają w przeciągu kilku godzin lub dni po zabiegu. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ:
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany (jak pstryknięcie skóry za pomocą gumki recepturki). W systemie Ellipse stosowana jest filtracja, która usuwa te długości fal świetlnych, które - absorbowane przez wodę znajdującą się w skórze, mogłyby powodować poparzenia. Jednakże energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę zawartą w skórze, więc osoby o gęstych, ciemnych włosach lub intensywnej pigmentacji mogą bardziej odczuwać działanie zabiegu.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ:
Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod nadzorem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.