Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

ZMIANY NACZYNIOWE

Na czym polega Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Widoczne światło generowane przez lampę błyskową jest wysyłane w kierunku leczonego obszaru poprzez szklany pryzmat. Krew zawiera hemoglobinę, która pochłania światło i zamienia je w energię cieplną. To ciepło niszczy proteinę w ściance żylaków, która wskutek tego po zabiegu łagodnie i bezpiecznie zniknie. Aby zagwarantować optymalną transmisję promieni świetlnych do żylaków, na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (podobnego używa się podczas badań ultrasonografem). Dzięki temu aplikator w ręce lekarza ślizga się po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg, zmieniając swoje położenie po każdym z błysków światła.

Jakie naczynia mogą być poddane zabiegowi?

ODPOWIEDŹ:
Zabiegowi mogą być poddane wszystkie naczynia krwionośne, umiejscowione na całym ciele. Jednak ze względu na wysokie ciśnienie krwi w nogach zabiegi dolnych kończyn są trudniejsze. Najczęściej zabieg stosuje się na rozszerzone naczynka na twarzy, gdzie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ:
Czas zabiegu zależy od wielkości obszaru poddanego kuracji, a także od liczby naczyń krwionośnych, które chcemy leczyć podczas danej sesji. Zazwyczaj jeden zbieg trwa około 10-20 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

ODPOWIEDŹ:
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany i porównuje go do pstryknięcia skóry za pomocą gumki recepturki, po którym następuje trwające kilka minut uczucie rozgrzania. Schłodzenie skóry po wykonaniu zabiegu może przynieść ulgę.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ:
Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem, gdyż zwiększa to ilość pigmentu w skórze i wpływa na większą absorpcję światła przez skórę. Zasadniczo nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę używanie przez kilka kolejnych dni kremów kojących. Zalecamy Ci ograniczenie wystawiania skóry na działanie słońca i stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF 30) przez klika tygodni po wykonaniu zabiegu. W przypadku zabiegów żył na nogach przez dwa tygodnie po zabiegu należy nosić pończochy uciskowe.

Ilu zabiegów Ellipse będę potrzebować?

ODPOWIEDŹ:
Liczba zabiegów zależy od części ciała i stanu naczyń krwionośnych. Wyniki badań klinicznych mówią, że zazwyczaj konieczne jest 1- 4 zabiegów, przeprowadzanych co miesiąc.

Ilu zabiegów Ellipse będę potrzebować?

ODPOWIEDŹ:
Liczba zabiegów zależy od części ciała i stanu naczyń krwionośnych. Wyniki badań klinicznych mówią, że zazwyczaj konieczne jest 1- 4 zabiegów, przeprowadzanych co miesiąc.

Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda?

ODPOWIEDŹ:
Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod nadzorem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Warunki Twojej kuracji będą oparte na parametrach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.