Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

ZMIANY PIGMENTACYJNE

Na czym polega zabieg z użyciem systemu Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest system Ellipse, emituje promienie świetlne. Są one dokładnie i uważnie filtrowane, zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Dopuszczane do skóry promienie, to te długości fal świetlnych, na które reaguje melanina znajdująca się w obszarach zmian pigmentacyjnych. Kiedy komórki zawierające duże ilości melaniny zostają trafione, zwiększają swoją temperaturę i w ten sposób są niszczone w przeciągu kilku tysięcznych sekundy.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

ODPOWIEDŹ: Nie wszystkie zamiany pigmentacyjne reagują na zabieg, więc Twój lekarz musi określić, czy dana zmiana pigmentacyjna kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Do jego wykonania nadają się jedynie łagodne zmiany w powierzchniowej części skóry. Unikalne oprogramowanie Ellipse jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

ODPOWIEDŹ: Zabieg Ellipse zajmuje mniej niż minutę na każdą leczoną zmianę pigmentacyjną.

Czy zabieg Ellipse jest bolesny?

ODPOWIEDŹ: Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby.
Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość pacjentów określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne do pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Czy powinno się zastosować dodatkowe środki ostrożności przed i po zabiegu?

ODPOWIEDŹ: Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem systemu Ellipse, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdująca się w skórze zabieg będzie mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny. Jeżeli masz wrażliwą skórę, Twój lekarz może Ci przepisać na kilka dni krem antyseptyczny (chlorhexidine 1%).

Czy występują efekty uboczne?

ODPOWIEDŹ: Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry pojawiające się zaraz po zabiegu. Mogą wystąpić także wrzodzenie i skorupienie, które powinny zniknąć po około 1-2 tygodniach. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.