Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

Depilacja laserowa z użyciem lasera IPL


System Ellipse I2PL
znajduje zastosowanie w leczeniu wielu przypadłości skórnych, takich jak: kuracja dla skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych, leczenie trądziku i zaburzeń barwnikowych skóry oraz eliminacja naczynek krwionośnych. Wynikiem stosowania tej technologii jest również depilacja laserowa IPL.

Aby zrozumieć działanie i efekty zabiegów z użyciem systemy Ellipse należy zapoznać się z najważniejszymi szczegółami Drugiej Generacji Systemu Intensywnie Pulsującego Światła (IPL – Intense Pulse Light).

 

Światło – co oznacza w tym kontekście?

Nie od dziś wiadomo, że światło jest jedną z form energii – częścią tego, co naukowcy nazywają „Widmem Elektromagnetycznym” (różne formy energii, które podczas przemieszczania rozprzestrzeniają się). Pozostałymi formami energii w tym widmie są fale radiowe i mikrofalowe.

Postrzegane przez nas normalne światło (białe światło) składa się w rzeczywistości z wielu barw, które możemy dostrzec na przykład spoglądając na tęczę. Jednak z tego względu, że kolory są o wiele bardziej skomplikowane niż paleta sześciu czy siedmiu barw, które oko ludzkie może dostrzec, naukowcy dla określenie szczegółowych barw światła używają terminu „długości fali”.

Fale o różnych długościach charakteryzują również inne właściwości. Przykład: fale ultrafioletowe i fale podczerwieni nie są widoczne dla ludzkiego oka. Ultrafiolety stosowane są w solariach i wpływają na sztuczne postarzenie skóry (nazywamy to procesem uszkadzania skóry przez słońce lub negatywnym działaniem promieni słonecznych). Podczerwień natomiast podgrzewa wodę, która znajduje się w skórze.

Określone długości fal świetnych odznaczają się odmiennym poziome energii, który odkreśla jak daleko światło może się przemieszczać. Przykład: tuż nad powierzchnią oceanu można dostrzec pełną gamę kolorów świata, ale im spojrzymy niżej, tym więcej kolorów zanika, aż w pewnym momencie nie można dostrzec już nic, poza ciemnością – podobny proces zachodzi właśnie w przypadku skóry! Światło może pokonać tylko określony dystans (określamy to głębią penetracji). Światło wygenerowane przez system Ellipse przenika jedynie kilka milimetrów w głąb skóry – jednak na tyle wystarczająco, aby poddawać zabiegom Twoje zbędne owłosienie, widoczne naczynia krwionośne czy niechciany trądzik.

 

Czym jest technologia laserowa IPL?

To sposób wytwarzania krótkich impulsów bardzo jasnego światła. System Ellipse wykorzystuje krótkie i jednocześnie bezpieczne błyski, które emituje lampa – stosuje się je do leczenia problemów skórnych na określonych częściach ciała. Technologia jest skomplikowana, jednak system Ellipse bardzo uważnie kontroluje cały proces emisji promieni świetnych. Zarówno ilość światła, jak i prędkość „wprowadzania” go w głąb skóry są dokładnie regulowane przez komputer wyposażony w system Ellipse.

 

Co wyróżnia (I2PL)?

Technologia Intensywnie   Pulsującego Światła

Wspominaliśmy już, że białe światło składa się z wielu kolorów (długości fal), a światło emitowane przez lampę błyskową stosowaną w systemach IPL zawiera niewidoczne fale ultrafioletowe i podczerwieni oraz zauważalne dla oka ludzkiego światło białe.

Pierwsza generacja technologii IPL filtrowała jedynie promienie UV, natomiast przepuszczała podczerwień. Druga Generacja Technologii Intensywnie Pulsującego Światła została wyposażona w specjalny filtr, który eliminuje niekorzystne fale podczerwieni. Zastosowanie I2PL jest gwarancją tego, że promienie świetlne kierowane w stronę skóry pacjenta zawierają tylko fale o długości dostosowanej do rodzaju wykonywanego zabiegu, bez zawartości szkodliwych promieni UV i IR.

Zabiegi z zastosowaniem lasera IPL drugiej generacji są jeszcze bardziej doskonałe, odkąd urządzenia zużywają mniej energii i nie wymagają żadnych systemów chłodzących.

 

W jaki sposób można wykorzystywać światło lasera podczas wykonywania zabiegu?

Kiedy jasny strumień światła wnika w skórę, określone naturalne pigmenty w ciele wchłaniają energię świetlną. Jednym z tych pigmentów jest melanina znajdująca się zarówno w skórze, jak i we włosach (siwe, rude i blond nie zawierają wystarczająco dużo melaniny, dlatego nie absorbują promieni słonecznych). Kolejny pigment – hemoglobina, znajduje się we krwi. Trzecią substancją jest woda – kiedy pigment absorbuje światło, zamienia ją na ciepło. Działa tu analogiczna zasada: czarna maska samochodu parzy, gdy dotykamy jej w letni i upalny dzień. Jednak w przeciwieństwie do ciemnej karoserii, melanina i hemoglobina są selektywne w pochłanianiu promieni słonecznych – absorbują jedynie określone pasmo długości fal. To pasmo nazywamy widmem absorpcyjnym.

W systemie Ellipse dokładnie filtrowane oraz kontrolowane światło wykorzystywane jest do precyzyjnego dojścia do pigmentu, który wywołuje problem na skórze. Jeśli chcemy dokonać depilacji laserowej IPL czy usunąć zbędne przebarwienia skórne, pigmentem tym będzie melanina. W zabiegach, które opierają się na usuwaniu zmian naczyniowych i leczeniu trądziku, wykorzystywana będzie hemoglobina. Natomiast w kuracji dla skory uszkodzonej przez promienie słoneczne, celem impulsów świetnych może być zarówno melanina, jak i hemoglobina.

Naprawdę krótki (wynoszący zaledwie kilka tysięcznych sekundy) błysk światła uderza w cel i powoduje jego rozgrzanie. Precyzyjna kontrola światła pozwala na zniszczenie jedynie celu – okoliczne partie skóry i woda, która się w niej znajduje, pozostaje nienaruszone.

 

Jakie są możliwości zabiegów z zastosowaniem lasera IPL?

Światło absorbowane przez melaninę i hemoglobinę jest pochłaniane jedynie na głębokość kilku milimetrów poniżej powierzchni skóry. Nasza skóra składa się z trzech głównych warstw, z czego poddane zabiegowi mogą być tylko naczynia krwionośne oraz melanina, które widnieją w małej odległości od powierzchni skóry. Nawet tak mała odległość pozwala systemowi Ellipse I2PL usunąć najczęściej spotykane i najbardziej dokuczliwe problemy skórne, takie jak:

  • nadmierne owłosienie,
  • trądzik,
  • zmiany naczyniowe: pajączki i naczyniaki typu PWS,
  • zmiany pigmentacyjne: piegi i plamy starcze.

Dodatkowo zabiegi te pozwalają na wyleczenie skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych

 

Dlaczego impulsy świetlne i energia są tak ważne?

Wykorzystywana w systemie Ellipse technologia jest nazywana Selektywną Fototermolizą. Oznacza to bardzo dokładną i uważną konwersję energii świetnej w energię cieplną. Ilość energii jest naprawdę ważna, ponieważ musimy być pewni, że „uderzymy” w obrany cel, (np. włos, małe naczynie krwionośne czy przebarwienie skórne) dokładnie taką ilością energii, jaka jest potrzebna do osiągnięcia pożądanego rezultatu, bez jednoczesnego uszkodzenia sąsiadujących z celem tkanek. Czas trwania błysku jest równie ważny, dlatego że pozwala kontrolować prędkość przekazania energii do skóry. Rozmiar oraz kolor celu determinuje jak szybko się on rozgrzewa i z powrotem ochładza (duża filiżanka herbaty pozostanie dłużej ciepła, niż mniejsza), a precyzyjna kontrola parametrów pulsu światła pozwala na optymalne dostosowanie do charakterystyki wybranego celu.

W przeciwieństwie do innych systemów dostępnych na rynku, Ellipse precyzyjnie kontroluje parametry pulsów i zawartą w nich ilość energii – pozwala to na osiągnięcie możliwie najlepszych rezultatów przeprowadzonego zabiegu. Inne systemy nie kontrolują parametrów pulsów światła co w najgorszym wypadku może przełożyć się na niekorzystne efekty uboczne, a nawet poparzenia!

Dzięki zastosowaniu systemu Ellipse, depilacja laserowa IPL oraz usuwanie trądziku i przebarwień pozwala osiągać pożądane rezultaty. Efektywność i bezpieczeństwo tego systemu zostały udowodnione klinicznie! Unikalna i nowoczesna technologia Ellipse Dual Mode Filtering filtruje potencjalnie szkodliwe długości fal świetlnych, redukując w ten sposób ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Jeśli chcesz zatem zainwestować w najlepszy laser IPL, to jest rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.

GÓRA