Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

Trądzik


Każdy z nas w swoim życiu w pewnym stopniu spotyka się z problemem trądziku. Dla niektórych to jedynie krótkotrwała przykrość, ale dla niektórych trądzik to długotrwała i poważna dolegliwość.

Trądzik pojawia się, gdy jeden z naturalnych tłuszczów skóry – sebum – nie może zostać wydalony ze skóry, gdyż torebki włosowe są blokowane. Skutkiem takiej sytuacji mogą być zaskórniki lub wypryski. Taki stan może także prowadzić do rozwoju bakterii pod powierzchnią skóry. Może pojawić się stan zapalny, a pęknięcie zaognionej powierzchni może prowadzić do bliznowacenia.

Leczenie może pomóc zredukować poziom trądziku, natomiast zabiegi z użyciem systemu Ellipse, w połączeniu z zaleceniami lekarza, to klinicznie potwierdzony sposób na zwiększenie skuteczności procesu leczącego trądzik.


JAK DZIAŁA ZABIEG LECZENIA TRĄDZIKU Z UŻYCIEM SYSTEMU ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych w ludzkim ciele – hemoglobinę - znajdującą się w naczyniach krwionośnych i zasilającą gruczoły łojowe.

Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które niszczy ściany naczyń krwionośnych, dostarczających krew do gruczołów. Technika ta zwana jest Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

JAK POWSTAJE TRĄDZIK?

Ellipse - Jak powstaje trądzik?

Normalny włos i gruczoł łojowy (1) może zostać częściowo zablokowany (2). Bakteria zwana P. acnes rozwija się na sebum i produkuje kwas tłuszczowy. Ciało odpowiada, blokując ujścia gruczołu (3). Czasami mieszanka protein z włosów, tłuszczu i kwasu tłuszczowego niszczy ścianki torebek włosowych i powoduje stan zapalny (4).Ellipse - Jak powstaje trądzik?Zabieg z użyciem systemu Ellipse polega na ograniczeniu dopływu krwi do gruczołu łojowego, co spowalnia produkcje naturalnego tłuszczu – sebum.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, przejdź do działu FAQ (najczęściej zadawane pytania).