Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

Zmiany pigmentacyjne


Łagodne zmiany pigmentacyjne mogą być efektem dziedziczenia genetycznego lub mogą być spowodowane fizycznymi uszkodzeniami skóry, takimi jak oparzenia słoneczne, skaleczenia, podrażnienia, terapia promieniami świetlnymi lub po prostu mogą być naturalnym efektem starzenia się. Zmiany mogą różnić się zarówno wielkością jak i kolorem. Bardzo ważne jest, aby upewnić się przed usunięciem zmiany pigmentacyjnej, czy nie jest to zmiana złośliwa. Zmiany mogą powodować tak silne traumy psychiczne, że pacjenci poszukują profesjonalnej pomocy, aby je usunąć.

Najczęściej stosowanymi klasycznymi metodami walki ze zmianami pigmentacyjnymi były:

Makijaż: prosty, niedrogi i bezbolesny, ale jest tylko „przykrywką” i wymaga ciągłego zaangażowania, aby utrzymać prezencję na poziomie, który zadowoli pacjentów. Wadą tego rozwiązania jest ciągle obecny stres i dyskomfort pacjentów, gdyż główna przyczyna nie została usunięta, a zmiany pigmentacyjne są jedynie przykrywane makijażem.

Chirurgia: Dotychczas chirurgiczne leczenie zmian pigmentacyjnych przynosiło różne efekty – czasami z niekorzystnymi skutkami takimi jak bliznowacenie.

Laser: Taka terapia może przynieść dobre rezultaty, jednak większość laserów jest przystosowana do wykonywania zabiegów usuwania ściśle określonych zmian pigmentacyjnych.

Ellipse Flex oferuje klinicznie sprawdzone zabiegi, które długotrwale usuwają zmiany pigmentacyjne w górnych warstwach skóry.


JAK DZIAŁA ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych.

Melanina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana. Technika ta jest zwana Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, przejdź do działu FAQ (najczęściej zadawane pytania).