Ellipse dla kosmetyczek

Gabinety Ellipse

Zmiany posłoneczne


SKÓRA ZNISZCZONA DZIAŁANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH

Choć trauma związana ze starzeniem się skóry nie jest tak uciążliwa jak w przypadku zmian pigmentacyjnych czy naczyniowych, oczywistym jest fakt, że nikt nie lubi świadomości, że się starzeje. Wystawianie na działanie promieni słonecznych wyraźnie przyspiesza proces starzenia się skóry i powoduje zakłócenia w normalnym dostarczaniu krwi do skóry (co może powodować zmiany naczyniowe takie jak teleangiektazja czy rumień rozlany). Może także powodować nieregularne zmiany pigmentacyjne, np. piegi, plamy starcze (plamy soczewicowate) lub nieregularną wielkość porów.

Jest kilka metod leczenia skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych:

Makijaż: Prosty, bezbolesny i relatywnie niedrogi, ale jest tylko „przykrywką” i wymaga ciągłego zaangażowania, aby utrzymać prezencję na poziomie, który zadowoli pacjentów. Wadą tego rozwiązania jest ciągle obecny stres i dyskomfort pacjentów, gdyż główna przyczyna nie została usunięta, a zmiany pigmentacyjne są jedynie przykrywane makijażem.

Chirurgia: Brak skutecznych tradycyjnych metod chirurgicznych, które pozwoliłyby leczyć wszystkie skutki działania promieni słonecznych niekorzystne dla skóry. Chirurgia laserowa (kosmetyczny resurfacing skóry) jest droga, a okres regeneracji jest relatywnie długi.

Zabieg z użyciem systemu Ellipse to kliniczne sprawdzona skuteczna metoda leczenia skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych, zarówno pod kątem zmian pigmentacyjnych jak i naczyniowych.


JAK DZIAŁA ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych, znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych, a także hemoglobinę, która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Oba te pigmenty zamieniają energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana, a także do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zaopatrują w krew obszary z widocznymi zmianami naczyniowymi. Technika ta jest zwana Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

Zabieg odmładzania skóry z użyciem systemu Ellipse Light jest skuteczny w leczeniu rumienia rozlanego i zmian pigmentacyjnych spowodowanych działaniem promieni słonecznych, a także poprawia gładkość skóry.

Zabieg odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych z wykorzystaniem systemu Ellipse Flex efektywnie usuwa także większe (widoczne oddzielne naczynia) teleangiektazje.

Zarówno zabieg odmładzania skóry jak i odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych to zabiegi krótkie i proste, które nie zakłócą codziennej rutyny Twojego dnia. Oba zostały opracowane po to, aby usunąć zniszczenia wywołane promieniami słonecznymi na Twojej twarzy, szyi, klatce piersiowej czy dłoniach.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, przejdź do działu FAQ (najczęściej zadawane pytania).